آموزش وردپرس, مطالب آموزشی

آموزش فعال سازی reCAPTCHA (v3) در افزونه فرم تماس 7 وردپرس

آیکون فرم تماس 7

آموزش فعال سازی reCAPTCHA (v3) در افزونه فرم تماس 7 وردپرس

reCAPTCHA از شما در برابر اسپم و انواع دیگر سوء استفاده های خودکار محافظت می کند. با ماژول یکپارچه ریکپچا فرم تماس 7 (Contact Form 7’s reCAPTCHA) می توانید سوء استفاده از ارسال فرم توسط ربات های هرزنامه مسدود کنید.

آخرین نسخه API ریکپچا نسخه 3 می باشد. فرم تماس 7 نسخه 5.1 و بالاتر این API ریکپچا نسخه 3 استفاده می کند. ریکپچا نسخه 3 در پس زمینه کار می کند پس کاربران نیازی به خواندن متن در یک عکس مات یا حتی تیک زدن چک باکس “من ربات نیستم” ندارند.

نکته : کلید های API ریکپچا نسخه 3 با کلیدهای نسخه 2 تفاوت دارند. کلید های نسخه 2 با API نسخه 3 کار نمی کنند. شما باید وب سایت خود را برای دریافت کلید های نسخه 3 دوباره ثبت کنید.

اگر از نسخه قدیمی فرم تماس 7 استفاده می کنید و نیاز به اطلاعات ماژول API نسخه 2 دارید به ریکپچا نسخه دو reCAPTCHA (v2) مراجعه کنید.

 

ثبت یک وب سایت

برای شروع استفاده از ریکپچا ، در ابتدا نیاز دارید تا یک سایت وردپرسی را ثبت کنید. ریکپچا یک سرویس گوگل است پس شما به اکانت گوگل نیاز دارید. با اکانت خود وارد گوگل شوید و به کنسول مدیریت ریکپچا بروید. یک فرم ثبت نام ساده مانند عکس زیر خواهید دید :

Screenshot of reCAPTCHA Admin Console

 

ریکپچا نسخه 3 را از گزینه ها انتخاب کنید و دامنه وب سایت خود را در فیلد دامنه وارد کنید.

بعد از ثبت نام یک وب سایت کلید سایت و کلید امنیتی سایت را دریافت می کنید.

Screenshot of reCAPTCHA Admin Console

در گام بعد، در پنل مدیریت سایت به فرم تماس > یکپارچه سازی مراجعه کنید.

Screenshot of the Integration menu page

 

یک جعبه با تیتر ریکپچا در آنجا خواهید دید. روی راه اندازی یکپارچه سازی درون جعبه کلیک کنید. فیلدهای ورودی کلید سایت و کلید امنیتی به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید مختوای این کلید ها را از پنل گوگل ریکپچا کپی و در فیلد های مربوطه اضافه کنید. در انتها ذخیره تغییرات را انتخاب کنید.

Screenshot of the Integration page after entering the API keys

تمام شد. الان فرم های تماس شما از ریکپچا برای تایید کردن اینکه فرم توسط انسان ارسال می شود یا ربات اسپم استفاده می کنند.

با توجه به اینکه فرآیند ریکپچا نسخه 3 در پس زمینه انجام می شود نیازی به نصب افزونه و یا کار خاص دیگری نیست و جهت اطمینان پس از رفرش کردن صفحه وب سایت لوگو ریکپچا با پایین صفحه وب سایت شما اضافه می گردد و شما می توانید با خیال آسوده مدیریت هرزنامه ها را به ریکپچا گوگل بسپارید.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید باشد. در صورت وجود هرگونه سوال در بخش پیام ها سوال خود را ارسال کنید.

 

منبع : https://contactform7.com/recaptcha/

 

لطفا از فروشگاه سایت دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *