مطالب آموزشی

مشکل روشن شدن خودکار لپ تاپ

مشکل روشن شدن خودکار لپ تاپ اچ پی hp

مشکل روشن شدن خودکار لپ تاپ برای من در لپ تاپ اچ پی پروبوک 450 نسل دوم اتفاق افتاد. با توجه به اینکه این لپ تاپ حدود 4 سال کارکرده بود و به علت مفقود شدن باتری اصلی این کامپیوتر با آداپتور و تنها با برق شهری روشن می شد. پس از هر بار اتصال شارژر، دستگاه بصورت خودکار و بدون فشردن دکمه پاور، روشن می شد.

 

راه حل مشکل روشن شدن خودکار لپ تاپ :

برای حل این مشکل اول باید بدانیم علت بروز مشکل چیست. در کامپیوتر ها چه از نوع همراه و چه از نوع رومیزی یک باتری روی برد دستگاه وجود دارد. وظیفه این باتری نگه داری اطلاعات موقتی و قابل ویرایش از جمله اطلاعات مربوط به زمان و تاریخ و همچنین اطلاعات مربوط به برخی تنظیمات بایوس مادربرد می باشد. گاهی اوقات برای ریست کردن تنظیمات مربوطه باید این باتری از روی برد خارج شود.

در بعضی از کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها یکی از تنظیمات بخش RTC بایوس روشن شدن خودکار دستگاه پس از اتصال شارژر می باشد. این تنظیمات در بخش بایوس رایانه قابل تغییر است. در صورتی که باتری بکاپ ستاپ دستگاه حذف شود یا مشکلی داشته باشد این تنظیمات به حالت کارخانه بر می گردد. د ر این حالت با اتصال برق ورودی دستگاه روشن می شود.

برای حل این مشکل لازم است تا باتری سکه ای 2032 موجود روی برد دستگاه خارج شده و با یک عدد باتری جدید جایگرین گردد. پس از تعویض باتری لازم است یکبار تنظیمات لازم انجام شده و ذخیره گردد.

 

با انجام مراحل بالا مشکل روشن شدن خودکار دستگاه برطرف می کردد.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید باشد.

 

منبع : فروشگاه قهوه تلخ شیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *